עיצוב אתרים

עיצוב אתרים אולי נשמע לכם דבר פשוט, אבל זה בהחלט אך ורק תחום למקצוענים בתחום. בעבר כל אחד כמעט היה מחשיב את עצמו למעצב אתרי אינטרנט, וככה גם הדברים היו נראים. לא פעם גולשים היו נכנסים לאתר אינטרנט ובורחים ממנו תוך פחות משנייה, בגלל העיצוב הלקוי שלו, בגלל הויזואליות והנראות הלא נינוחים שלו.

ישנם דברים רבים אשר חשובים כאשר בונים אתר אינטרנט חדש, או משדרגים אתר קיים. יש חשיבות גדולה לתוכן, לנגישות למנועי חיפוש, לקידום האתר, לפונקציונאליות שלו, לחידושים בו, לטכנולוגיה ועוד. אך אסור להפקיר את העיצוב שלו, חשוב לדאוג גם בתחום הזה, על מנת שהאתר יהיה מזמין ונעים לגולשים.

הדגשים החשובים בעיצוב אתרים

יש מעצבי אתרים רבים, אך חשוב להקפיד על מספר כללים בסיסיים לפני שאתם בוחרים את המעצב שלכם. בראש ובראשונה ישנה חשיבות גדולה לעיצוב נקי, עיצוב שיהיה נעים לעין, לא יבלבל את הגולש, יעניין אותו, יגרה את מחשבתו, אך לא יסית אותו מהמטרה לשמה הוא נכנס לאתר האינטרנט שלכם.

חשוב מאוד לעצב את האתר תוך כדי מחשבה על הגולש. עיצוב טוב הוא עיצוב שיהיה נוח למשתמשים באתר, עיצוב טוב הוא עיצוב אשר יקל על הגולש להתמצא באתר ולהגיע למידע בו הוא חפץ. אם למבקרי האתר יהיה קשה להתמצא בו, הם יעזבו אותו, וגם לא יחזרו אליו יותר לעולם.

בעיצוב אתר האינטרנט יש צורך להשתמש בצבעים מעטים, אין צורך להפוך את האתר לציור עם סוגים רבים של צבעים. זה עלול לגרום לבלגן בעיניים של הגולש, ובכך תאבדו אותו. יכול להיות שהגולש יתרשם מאוד מהצבעוניות והעיצוב של האתר, אך יברח ממנו מכיוון שהוא לא ישים לב לתוכן האיכותי שיש בו.

רצוי מאוד להשתמש בצבעים עדינים ולא צועקים, שלא יצרבו את עיני הגולשים. הקפדה נוספת שיש לשים אליה תשומת לב מרבית – הפונטים באתר. אין צורך להשתמש בגופנים מיוחדים, גדולים באופן קיצוני וכדומה. רצוי להשתמש בגודל גופן שיהיה נוח לגולש, לא גדול מדי (מעיד על חובבנות) ולא קטן מדי (מקשה על הקריאה).

עיצוב אתרים גם יכולה להשפיע על דירוג האתר במנועי החיפוש. אתר שיהיה בנוי רובו ככולו בפלאש, יכול להיראות מיוחד ואטרקטיבי מאוד, אך לגוגל יש בעיה לקרוא פלאש, ולכן הדירוג של האתר עלול להיפגע. לא חייבים להימנע מפלאש, אך לא צריך להפריז בשימוש בו.

בסופו של דבר חשוב לכם שיגיעו לאתר שלכם גולשים, וחשוב לכם שהם גם ימצאו את מה שהם רוצים ויתמצאו באתר שלכם בקלות. אם תשקיעו בעיצוב טוב ונכון, זה בדיוק מה שיקרה והאתר שלכם ישיג עבורכם את התוצאות הרצויות.

חברת 'וובמקס' מתמחה בעיצוב אתרי אינטרנט. אם תרצו לקבל מידע נוסף, להתייעץ, לשאול שאלות בנושא עיצוב האתר, אתם מוזמנים לפנות אלינו.