חשיבות הדומיין לקידום האתר

מזל טוב, החלטתם להקים אתר אינטרנט. ממש בקרוב תהיו חשופים למאות אלפים ומיליוני לקוחות פוטנציאליים. אבל רגע, כמו שאתם בוודאי כבר יודעים, אתם ממש לא היחידים בתחום שתהיו בעלי אתר אינטרנט. ולכן, חשוב לכם מאוד הקידום שלו במנועי החיפוש, ובראשם כמובן הפופולארי ביותר – גוגל.

לא תרצו להיות חשופים לכל אותם גולשים פוטנציאליים רק בתיאוריה, בוודאי תרצו שהם באמת יוכלו למצוא אתכם, להגיע אליכם, להיכנס לאתרכם ולהזמין את השירותים והמוצרים שלכם. לצורך כך חשוב שתשקיעו גם קצת מחשבה בקידומו של האתר, בלי זה האתר שלכם לא ישיג את התוצאות הרצויות.

קידום אתר אינטרנט ברשת הוא תהליך שצריך להשקיע בו, אבל כל פרט ופרט בו חשוב במיוחד ואסור לזלזל בו. למרות הנטייה הרווחת, גם שם הדומיין בו תבחרו חשוב ותורם מאוד לקידומו של האתר. ולכן, גם בכך אין להקל ראש וצריך לבחור נכון.

מה זה דומיין ולמה הוא כל כך חשוב לקידומו של האתר?

נתחיל מההסבר הפשוט – דומיין זהו בעצם שם האתר שלכם. על מנת שגולשים ימצאו אתכם ברשת האינטרנט הם צריכים להקליד כתובת, זה מקביל לכך שאנשים שרוצים להתקשר אליכם צריכים לחייג את המספר שלכם, או אנשים שרוצים להגיע לביתכם או לבית העסק שלכם צריכים להגיע לכתובת שלכם.

הדומיין בעצם אמור לייצג את שם האתר שלכם וכמובן את שם העסק. לדוגמה: הדומיין של חברת קוקה קולה הוא: www.coca-cola.com. תחשבו לרגע מה היה קורה אם הם היו בוחרים בשם אחר שכלל לא קשור לחברה, זה בוודאי לא היה תורם להם ואף פוגע בהם.

על מנת שגולשים יגיעו לאתר שלכם, הם יקלידו מילות חיפוש בגוגל או במנועי החיפוש האחרים. לכן, לפני שתבחרו בשם הדומיין שלכם, רצוי לבצע חקר מילות מפתח איכותי ומקצועי. אם אחת ממילות החיפוש הרלוונטיות לאתר שלכם תבחר כשם הדומיין שלכם, זה יתרום לקידום האתר בפרק זמן מהיר וקצר יותר. לכן, אין להקל בכך ראש.

כיום ניתן לקנות גם דומיינים בעברית, כך שאם קהל היעד של האתר שלכם דובר עברית, כדאי בהחלט לשקול הליכה בכיוון זה שתוכל לתרום לקידומו של האתר עוד יותר. בכל מקרה רצוי להתייעץ עם בעלי מקצוע אמינים וותיקים בתחום, אשר יעזרו לכם בקידום האתר.

איך מקדמים אתר?

קידום האתר זהו תהליך שדורש לא מעט זמן וסבלנות, אך בעיקר הוא דורש עבודה קשה ומקצועית. בסופו של דבר הקידום של האתר תלוי בתוכן שלו. ככל שיהיה באתר יותר תוכן איכותי ורלוונטי לגולשים, ככל שהתוכן יתעדכן על בסיס קבוע, שגולשים יגיעו לאתר וישהו בו זמן רב יותר, שהוא ישותף ברשתות החברתיות ועוד, כך האתר יקודם במנועי החיפוש.

אך חלק חשוב בתהליך הקידום של האתר הוא גם שם הדומיין בו תבחרו. זה השלב הראשוני, עוד לפני התוכן ולפני האיכות הטכנית של האתר. אם שם הדומיין יהיה רלוונטי, גוגל ומנועי החיפוש האחרים יתייחסו לכך בהתאם.

חברת 'וובמקס' מתמחה בקידום אתרים. אם תרצו להתייעץ, לקבל מידע נוסף או הצעת מחיר, אל תהססו לפנות אלינו.