בניית אתרים דינאמיים

כשאנו אומרים אתר דינאמי למה אנחנו מתכוונים?? אתר אינטרנט דינמי הוא כזה שכאשר נדרשים עדכונים תכופים של תוכן ויכולת לעדכן נתונים באופן שוטף וביעילות. התכנים הם מסוגים שונים, כגון מאגרי מידע מקוונים, e-business, תוכן שיתופי, חברות, אזורים פרטיים, בסיס הידע, קורות חיים או עבודות באתר, קניות באינטרנט באתר וכו'. דף אינטרנט הוא דינמי כאשר מוצג בו תוכן משתנה על ידי תוכנית או קוד בזמן שהדף מגיע מהשרת. דפים דינמיים באתר הם דפים המאפשרים למשתמש להגדיר העדפות לגבי איזה מידע יוצג.

יש הבדל גדול בין לבנות אתר סטטי  לבין עיצוב ובניית אתר אינטרנט דינמי. אתר סטטי פשוט הוא גיליון מידע אינטראקטיבי של המוצרים והשירותים שלך בעוד אתר אינטרנט דינאמי מסוגל לעסוק בכל התחומים המשפיעים על העסק בצורה מלאה. שני סוגי עיצוב קיימים באתרים סטטיים ודינמיים, הראשון הוא עיצוב לטובת נראות כאשר חשוב המראה של אותם דפים נצפים במיוחד לצורכי מיתוג, הסגנון השני הוא עיצוב מותאם לאופטימיזציה של מנועי חיפוש שבעזרת ידע רב ניתן לקדם את האתר לראש הטבלאות ולעמודים הראשיים. אם כל מה שאתה רוצה לעשות הוא להציג את המידע הנוכחי, אתר אינטרנט סטטי הוא כל מה שאתה צריך. אתרים דינמיים נדרשים לעסק בעל תוכן כגון דואר, שיתופי תוכן ועדכונים שוטפים.

סוגי אתרים דינמיים:

* אתרים מונחי בסיסי נתונים.
* אתרי מסחר אלקטרוני.
* אתרי e-Business.
* אתרי ידע ומידע.
* אתרי חיפוש עבודה.
* אתרי קורות חיים ופרופילים.
* אתרים לחברים בלבד.
* פורטלים פנים ארגוניים.

בזמן עיצוב האתר, דפי האינטרנט שלך מתוכננים כעמודים דינמיים או סטטיים. בעיקרון, דפי אינטרנט סטטיים באתר שלך יציגו בדיוק את אותה התשובה לכל בקשה החיפוש. מצד שני, דפים דינאמיים הם לרוב מותאמים אישית כדי להציע צורה מסוימת של התאמה אישית את התגובה המוצגת ללקוח הקצה.

דפים דינמיים הם ללא ספק יעילים , ואף על פי שמנועי החיפוש יוכלו אינדקס רק חלק מהם, בדרך כלל מיניסייט ייעודי לבדו מהווה גורם מעכב ברוב מנועי החיפוש הגדולים בתהליך של אופטימיזציה.

באתר דינאמי לחלוטין, כל התכנים באינטרנט מאוחסנים במסד נתונים ונאספים לתוך דף אינטרנט כאשר הדף מבוקש. אתר דינאמי הוא הכרחי כאשר שינויים דחופים בתוכן האתר הם חיוניים וגם כדי להפחית תחזוקה של האתר עבור משתמשים שאינם יודעים HTML. באתרים דינמיים המידע מוצג בצורה ממוזגת לתבנית העיצוב שכוללת רכיבים ששולטים בנראות ובהצגת הנתונים בדף.